FC Barcelonas Camp Nou

La Liga Kampprogram 2014-2015

Kampprogram for Den Spanske Liga

Så er kampprogrammet for Den Spanske Liga BBVA klar til den næste sæson. Barcelona starter hjemme mod Elche og Real Madrid spiller hjemme mod Córdoba. De to clásicos - kampene mellem FC Barcelona og Real Madrid - ligger hhv 25/26. oktober og 21/22 marts.

Vi kan arrangere fodboldrejsen til Barcelona

Er I en gruppe på min. 6 personer, kan vi sørge for at reservere fly + hotel + fodboldbilletter til rejsen. Kontakt os venligst for mere information.


Program for efteråret 2015- 2016 i La Liga


KAMPDAG 1
Lørdag d. 22 og Søndag d. 23 august

Levante UD - RC Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña - Real Sociedad
Sporting de Gijón - Real Madrid
Betis - Villarreal CF
RCD Espanyol - Getafe CF
Granada CF - SD Eibar
Atheltic Club - FC Barcelona
Málaga CF - Sevilla FC
Atlético de Madrid - UD Las Palmas
Rayo Vallecano - Valencia CF

KAMPDAG 2
Lørdag d. 29. og Søndag d. 30. august

Celta de Vigo - Rayo Vallecano
UD Las Palmas - Levante
Sevilla FC - Atlético de Madrid
FC Barcelona - Málaga
SD Eibar - Athletic Club
Getafe CF - Granada CF
Villarreal CF - RCD Espanyol
Real Madrid - Betis
Real Sociedad - Sporting de Gijón
Valencia CF - Deportivo de La Coruña

KAMPDAG 3
Lørdag d. 12. og Søndag d. 13. september

Celta de Vigo - UD Las Palmas
Levante UD - Sevilla FC
Atlético de Madrid - FC Barcelona
Málaga CF - SD Eibar
Athletic Club - Getafe CF
Granada CF - Villarreal CF
RCD Espanyol - Real Madrid
Betis - Real Sociedad
Sporting de Gijón - Valencia CF
Rayo Vallecano - Deportivo de la Coruña

KAMPDAG 4
Lørdag d. 19. og Søndag d. 20. september

UD Las Palmas - Rayo Vallecano
Sevilla FC - Celta de Vigo
FC Barcelona - Levante UD
SD Eibar - Atlético de Madrid
Getafe CF - Málaga CF
Villarreal CF - Athletic Club
Real Madrid - Granada CF
Real Sociedad - RCD Espanyol
Valencia CF - Betis
Deportivo de La Coruña - Sporting de Gijón

KAMPDAG 5
Tirsdag d. 22. og Onsdag d. 23. september

UD Las Palmas - Sevilla FC
Celta de Vigo - FC Barcelona
Levante UD - SD Eibar
Atlético de Madrid - Getafe CF
Málaga CF - Villarreal CF
Athletic Club - Real Madrid
Granada CF - Real Sociedad
RCD Espanyol - Valencia CF
Betis - Deportivo de La Coruña
Rayo Vallecano - Sporting de Gijón

KAMPDAG 6
Lørdag d. 26. og Søndag d. 27. september

Sevilla FC - Rayo Vallecano
FC Barcelona - UD Las Palmas
SD Eibar - Celta
Getafe CF - Levante UD
Villarreal CF - Atlético de Madrid
Real Madrid - Málaga CF
Real Sociedad - Athletic Club
Valencia CF - Granada CF
Deportivo - RCD Espanyol
Sporting de Gijón - Betis

KAMPDAG 7
Lørdag d. 3. og Søndag d. 4. oktober

Sevilla FC - FC Barcelona
UD Las Palmas - SD Eibar
RC Celta de Vigo - Getafe CF
Levante UD - Villarreal CF
Atlético de Madrid - Real Madrid
Málaga - Real Sociedad
Athletic Club - Valencia CF
Granda CF - Deportivo de La Coruña
RCD Espanyol - Sporting de Gijón
Rayo Vallecano - Betis

KAMPDAG 8
Lørdag d. 17. og Søndag d. 18. oktober

FC Barcelona - Rayo Vallecano
SD Eibar - Sevilla FC
Getafe CF - UD Las Palmas
Villarreal CF - Celta de Vigo
Real Madrid - Levante UD
Real Sociedad - Atlético de Madrid
Valencia CF - Málaga CF
Deportivo de La Coruña - Athletic Club
Sporting de Gijón - Granada CF
Betis - RCD Espanyol

KAMPDAG 9
Lørdag d. 24. og Søndag d. 25. oktober

FC Barcelona - SD Eibar
Sevilla FC - Getafe CF
UD Las Palmas - Villarreal CF
Celta de Vigo - Real Madrid
Levante UD - Real Sociedad
Atlético de Madrid - Valencia CF
Málaga CF - Deportivo de La Coruña
Athletic Club - Real Sporting de Gijón
Granada CF - Betis
Rayo Vallecano - RCD Espanyol

KAMPDAG 10
Tirsdag d. 27. og Søndag d. 28. oktober

SD Eibar - Rayo Vallecano
Getafe CF - FC Barcelona
Villarreal CF - Sevilla FC
Real Madrid - UD Las Palmas
Real Sociedad - Celta
Valencia CF - Levante UD
Deportivo de La Coruña - Atlético de Madrid
Sporting de Gijón - Málaga CF
Betis - Athletic Club
RCD Espanyol - Granada CF

KAMPDAG 11
Lørdag d. 31. oktober. og Søndag d. 1. november

SD Eibar - Getafe CF
FC Barcelona - Villarreal CF
Sevilla FC - Real Madrid
UD Las Palmas - Real Sociedad
Celta de Vigo - Valencia CF
Levante UD - Deportivo de La Coruña
Atlético de Madrid - Sporting de Gijón
Málaga CF - Betis
Athletic Club - RCD Espanyol
Rayo Vallecano - Granada CF

KAMPDAG 12
Lørdag d. 7. og Søndag d. 8. november

Getafe CF - Rayo Vallecano
Villarreal CF - SD Eibar
Real Madrid - FC Barcelona
Real Sociedad - Sevilla
Valencia CF - UD Las Palmas
Deportivo de La Coruña - Celta de Vigo
Sporting de Gijón - Levante UD
Betis - Atlético de Madrid
RCD Espanyol - Málaga CF
Granada CF - Athletic Club

KAMPDAG 13
Lørdag d. 21. og Søndag d. 22. november

Getafe CF - Villarreal CF
SD Eibar - Real Madrid
FC Barcelona - Real Sociedad
Sevilla FC - Valencia FC
UD Las Palmas - Deportivo de La Coruña
Celta de Vigo - Sporting de Gijón
Levante UD - Betis
Atlético de Madrid - RCD Espanyol
Málaga CF - Granada CF
Rayo Vallecano - Athletic Club

KAMPDAG 14
Lørdag d. 28. og Søndag d. 29. november

Villarreal CF - Rayo Vallecano
Real Madrid - Getafe CF
Real Sociedad - SD Eibar
Valencia CF - FC Barcelona
Deportivo de La Coruña - Sevilla FC
Sporting de Gijón - UD Las Palmas
Betis - Celta de Vigo
RCD Espanyol - Levante UD
Granada CF - Atlético de Madrid
Athletic Club - Málaga CF

KAMPDAG 15
Lørdag d. 5. og Søndag d. 6. december

Villarreal CF - Real Madrid
Getafe CF - Real Sociedad
SD Eibar - Valencia CF
FC Barcelona - Deportivo de La Coruña
Sevilla FC - Sporting de Gijón
Las Palmas - Betis
Celta de Vigo - RCD Espanyol
Levante UD - Granda CF
Atlético de Madrid - Athletic Club
Rayo Vallecano - Málaga CF

KAMPDAG 16
Lørdag d. 12. og Søndag d. 13. dember

Real Madrid - Rayo Vallecano
Real Sociedad - Villarreal CF
Valencia CF - Getafe CF
Deportivo de La Coruña - SD Eibar
Sporting de Gijón - FC Barcelona
Betis - Sevilla FC
RCD Espanyol - UD Las Palmas
Granada CF - Celta de Vigo
Athletic Club - Levante UD
Málaga CF - Atlético de Madrid

KAMPDAG 17
Lørdag d. 19. og Søndag d. 20. december

Real Madrid - Real Sociedad
Villarreal CF - Valencia CF
Getafe CF - Deportivo de La Coruña
SD Eibar - Sporting de Gijón
FC Barcelona - Betis
Sevilla FC - RCD Espanyol
UD Las Palmas - Granada CF
RC Celta de Vigo - Athletic Club
Levante UD - Málaga CF
Rayo Vallecano - Atlético de Madrid

KAMPDAG 1
Lørdag d. 2. og Søndag d. 3. januar

Rayo Vallecano - Real Sociedad
Valencia CF - Real Madrid
Deportivo de La Coruña - Villarreal CF
Sporting de Gijón - Getafe CF
Betis - SD Eibar
RCD Espanyol - FC Barcelona
Granada CF - Sevilla FC
Athletic Club - UD Las Palmas
Málaga CF - Celta de Vigo
Atlético de Madrid - Levante UD

KAMPDAG 19
Lørdag d. 9. og Søndag d. 10. januar

Real Sociedad - Valencia CF
Real Madrid - Deportivo de La Coruña
Villarreal CF - Sporting de Gijón
Getafe CF - Betis
SD Eibar - RCD Espanyol
FC Barcelona - Granada CF
Sevilla FC - Athletic Club
UD Las Palmas - Málaga
Celta de Vigo - Atlético de Madrid
Levante UD - Rayo Vallecano

program for efteråret 2015- 2016 i La Liga


KAMPDAG 20
Lørdag d. 16. og Søndag d. 17. januar

Celta de Vigo - Levante
UD Las Palmas - Atlético de Madrid
Sevilla FC - Málaga CF
FC Barcelona - Athletic Club
SD Eibar - Granada CF
Getafe CF - RCD Espanyol
Villarreal CF - Betis
Real Madrid - Sporting de Gijón
Real Sociedad - Deportivo de La Coruña
Valencia CF - Rayo Vallecano

KAMPDAG 21
Lørdag d. 23. og Søndag d. 24. januar

Rayo Vallecano - Celta de Vigo
Levante UD - UD Las Palmas
Atlético de Madrid - Sevilla FC
Málaga CF - FC Barcelona
Atheltic Club - SD Eibar
Granada CF - Getafe CF
RCD Espanyol - Villarreal CF
Betis - Real Madrid
Sporting de Gijón - Real Sociedad
Deportivo de La Coruña - Valencia CF

KAMPDAG 22
Lørdag d. 30. Januar og Søndag d. 31. januar

UD Las Palmas - Celta de Vigo
Sevilla FC - Levante UD
FC Barcelona - Atlético de Madrid
SD Eibar - Málaga CF
Getafe CF - Athletic Club
Villarreal CF - Granada CF
Real Madrid - RCD Espanyol
Real Sociedad - Betis
VAlencia CF - Sporting de Gijón
Deportivo de La Coruña - Rayo Vallecano

KAMPDAG 23
Lørdag d. 6. og Søndag d. 7. februar

Rayo Vallecano - UD Las Palmas
Celta de Vigo - Sevilla FC
Levante UD - FC Barcelona
Atlético de Madrid - SD Eibar
Málaga CF - Getafe CF
Athletic Club - Villarreal CF
Granada CF - Real Madrid
RCD Espanyol - Real Sociedad
Betis - Valencia CF
Sporting de Gijón - Deportivo La Coruña

KAMPDAG 24
Lørdag d. 13. og Søndag d. 14. februar

Sevilla FC - UD Las Palmas
FC Barcelona - Celta de Vigo
SD Eibar - Levante UD
Getafe CF - Atlético de Madrid
Villarreal CF - Málaga CF
Real Madrid - Athletic Club
Real Sociedad - Granada CF
Valencia CF - RCD Espanyol
Deportivo de La Coruña - Betis
Sporting de Gijón - Rayo Vallecano

KAMPDAG 25
Lørdag d. 20. og Søndag d. 21. februar

Rayo Vallecano - Sevilla FC
UD Las Palmas - FC Barcelona
Celta de Vigo - SD Eibar
Levante UD - Getafe CF
Atlético de Madrid - Villarreal CF
Málaga CF - Real Madrid
Athletic Club - Real Sociedad
Granda CF - Valencia CF
RCD Espanyol - Deportivo de La Coruña
Betis - Sporting de Gijón

KAMPDAG 26
Lørdag d. 27. februar. og 28. februar

FC Barcelona - Sevilla FC
SD Eibar - UD Las Palmas
Getafe CF - Celta de Vigo
Villarreal CF - Levante UD
Real Madrid - Atlético de Madrid
Real Sociedad - Málaga CF
Valencia CF - Athletic Club
Deportivo de La Coruña - Granada CF
Sporting de Gijón - RCD Espanyol
Betis - Rayo Vallecano

KAMPDAG 27
Lørdag d. 1. og Søndag d. 2. marts

Rayo Vallecano - FC Barcelona
Sevilla FC - SD Eibar
UD Las Palmas - Getafe CF
Celta de Vigo - Villarreal CF
Levante UD - Real Madrid
Atlético de Madrid - Real Sociedad
Málaga - Valencia CF
Athletic Club - Deportivo de La Coruña
Granada CF - Real Sporting Gijón
RCD Espanyol - Betis

KAMPDAG 28
Lørdag d. 5. og Søndag d. 6. marts

SD Eibar - FC Barcelona
Getafe CF - Sevilla FC
Villarreal CF - UD Las Palmas
Real Madrid - Celta de Vigo
Real Sociedad - Levante UD
Valencia CF - Atlético de Madrid
Deportivo de La Coruña - Málaga CF
Sporting de Gijón - Athletic Club
Betis - Granada CF
RCD Espanyol de Barcelona - Rayo Vallecano

KAMPDAG 29
Lørdag d. 12. og Søndag d. 13. marts

Rayo Vallecano - SD Eibar
FC Barcelona - Getafe CF
Sevilla FC - Villarreal CF
UD Las Palmas - Real Madrid
Celta de Vigo - Real Sociedad
Levante UD - Valencia CF
Atlético de Madrid - Deportivo de La Coruña
Málaga CF - Sporting de Gijón
Athletic Club - Betis
Granada CF - RCD Espanyol

KAMPDAG 29
Lørdag d. 4. og Søndag d. 5. april

Málaga CF - Real Sociedad de Fútbol
Córdoba CF - Club Atlético de Madrid
Getafe CF - RC Deportivo de La Coruña
RCD Espanyol - Elche CF
Valencia CF - Villarreal CF
Sevilla FC - Athletic Club
UD Almería - Levante UD
RC Celta de Vigo - FC Barcelona
Real Madrid - Granada CF
SD Eibar - Rayo Vallecano de Madrid

KAMPDAG 30
Lørdag d. 19. og søndag d. 20. marts

Getafe CF - SD Eibar
Villarreal CF - FC Barcelona
Real Madrid - Sevilla FC
Real Sociedad - UD Las Palmas
Valencia CF - Celta de Vigo
Deportivo de La Coruña - Levante UD
Sporting de Gijón - Atlético de Madrid
Betis - Málaga CF
RCD Espanyol - Athletic Club
Granada CF - Rayo Vallecano

KAMPDAG 31
Lørdag d. 2. og Søndag d. 3. april

Rayo Vallecano - Getafe CF
SD Eibar - Villarreal CF
FC Barcelona - Real Madrid
Sevilla FC - Real Sociedad
UD Las Palmas - Valencia CF
Celta de Vigo - Deportivo de La Coruña
Levante UD - Sporting de Gijón
Atlético de Madrid - Betis
Málaga CF - RCD Espanyol
Ahletic Club - Granada CF

KAMPDAG 32
Lørdag d. 9. og Søndag d. 10. april

Villarreal CF - Getafe CF
Real Madrid - SD Eibar
Real Sociedad - FC Barcelona
Valencia CF - Sevilla FC
Deportivo de La Coruña - UD Las Palmas
Sporting de Gijón - Celta de Vigo
Betis - Levante UD
RCD Espanyol - Atlético de Madrid
Granada CF - Málaga CF
Athletic Club - Rayo Vallecano

KAMPDAG 33
Lørdag d. 16. og Søndag d. 17. april

Rayo Vallecano - Villarreal CF
Getafe CF - Real Madrid
SD Eibar - Real Sociedad
FC Barcelona - Valencia CF
Sevilla FC - Deportivo de La Coruña
UD Las Palmas - Sporting de Gijón
Celta de Vigo - Betis
Levante UD - RCD Espanyol
Atlético de Madrid - Granada FC
Málaga CF - Ahtletic Club

KAMPDAG 34
Lørdag d. 19. og Søndag d. 20. april

Real Madrid - Villarreal CF
Real Sociedad - Getafe CF
Valencia CF - SD Eibar
Deportivo de La Coruña - FC Barcelona
Sporting de Gijón - Sevilla FC
Betis - UD Las Palmas
RCD Espanyol - Celta de Vigo
Granada CF - Levante UD
Athletic Club - Atlético de Madrid
Málaga CF - Rayo Vallecano

KAMPDAG 35
Lørdag d. 23. og Søndag d. 24. april

Rayo Vallecano - Real Madrid
Villarreal CF - Real Sociedad
Getafe CF - Valencia CF
SD Eibar - Deportivo de La Coruña
FC Barcelona - Sporting de Gijón
Sevilla FC - Betis
UD Las Palmas - RCD Espanyol
Celta de Vigo - Granada CF
Levante UD - Athletic Club
Atlético de Madrid - Málaga CF

KAMPDAG 36
Lørdag d. 30 april. og Søndag d. 1. maj

Real Sociedad - Real Madrid
Valencia CF - Villarreal CF
Deportivo de La Coruña - Getafe CF
Sporting de Gijón - SD Eibar
Betis - FC Barcelona
RCD Espanyol - Sevilla FC
Granada CF - UD Las Palmas
Athletic Club - Celta de Vigo
Málaga CF - Levante UD
Atlético de Madrid - Rayo Vallecano

KAMPDAG 37
Lørdag d. 7. og Søndag d. 8. maj

Real Sociedad - Rayo Vallecano
Real Madrid - Valencia CF
Villarreal CF - Deportivo de La Coruña
Getafe CF - Sporting de Gijón
SD Eibar - Betis
FC Barcelona - RCD Espanyol
Sevilla FC - Granada CF
UD Las Palmas - Athletic Club
Celta de Vigo - Málaga CF
Levante UD - Atlético de Madrid

KAMPDAG 38
Lørdag d. 14. og Søndag d. 15. maj

Valencia CF - Real Sociedad
Deportivo de la Coruña - Real Madrid
Sporting de Gijón - Villarreal CF
Betis - Getafe CF
RCD Espanyol - SD Eibar
Granada CF - FC Barcelona
Athletic Club - Sevilla FC
Málaga CF - UD Las Palmas
Atlético de Madrid - RC Celta de Vigo
Rayo Vallecano - Levante UD


Ture og udflugter